“Słuchając psa” – recenzja

“Słuchając psa” to książka napisana przez parę profesjonalnych trenerów i behawiorystów. Na ponad 200 stronach autorzy uczą jak skutecznie odczytywać to, co do przekazania nam i światu ma nasz pupil. Bo psy mówią. Ogonem, uszami, łapami, pyskiem. Nagle okazuje się, że merdający ogonek to nie tylko psie szczęście, a patrzenie psu bezpośrednio w oczy nie zawsze jest dobrym pomysłem.

“Machanie ogonem świadczy o pobudzeniu, może sygnalizować zarówno nerwowość, strach, jak i radość.”

Psy mają też swoje potrzeby. Czego pragną i jak im to zapewnić dowiadujemy się z kolejnych stron książki. Klasyczne “siad” i “podaj łapę” to dla Was za mało? Krótki przewodnik po komendach przychodzi Wam z odsieczą. Istotne! Wszystkie komendy, gry i zabawy prezentuje sympatyczny biały owczarek szwajcarski Bordo. Od teraz Wasz pies będzie wykonywać “pif-paf” bez mrugnięcia okiem!

Uzupełnieniem publikacji są miłe dla oka ilustracje autorki. “Słuchając psa” to książka dla każdego kto za chwilę przywita w swoim domu nowego czworonożnego przyjaciela, jak również dla wszystkich tych, którzy z różnych powodów nie potrafią dogadać się ze swoim pupilem, a przecież dobra komunikacja to podstawa udanego związku, a więc słuchajmy naszych psów, mają nam więcej do powiedzenia niż nam się wydaje!

Ważne! Część wpływów ze sprzedaży książki wydawca przekaże na Schronisko w Korabiewicach.

Tytuł: Słuchając psa

Autorzy: Zofia Zaniewska-Wojtków, Piotr Wojtków

Wydawnictwo: Buchmann

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *