PIESEK WARSZAWSKI NA MIEŚCIE: Miło bistro

Gdy ktoś decyduje się nazwać swój lokal Miło bistro od samego początku wysoko stawia sobie poprzeczkę. Przecież nazwa zobowiązuje, a klienci potrafią być bardzo krytyczni. Każdy chce żeby było miło i przyjemnie, a kawka smakowała jak na Trastevere w Rzymie.

Miło bistro nie musi zmieniać swojej nazwy. Miło jest z każdej strony! Na wejściu wita nas piękny neon, w środku ciepłe i przytulne wnętrze, zachęca do rozgoszczenia się i pozostania na dłużej. Menu jest całkowicie wegańskie. Cóż za przewrotność losu! Kiedyś mieścił się tu sklep mięsny, a dziś wypijemy kawę z mlekiem migdałowym lub zjemy limonkowe tofu z pieczonymi ziemniaczkami.

Kawiarnia oczywiście jest przyjazna psom. Na waszego pupila oprócz miski z wodą czekają psie rarytasy, serwowane w ceramicznej muszelce. Jeśli macie szczęście to od progu przywitają Was dwie średnich rozmiarów suczki. To Zula i Lusia adoptowane pieski właścicielki bistro – Kasi.

Kasi bardzo zależy, żeby to miejsce tętniło życiem! Dlatego udostępnia część swojej kawiarni na warsztaty, spotkania oraz kursy. Jednym z ciekawszych wydarzeń, które cyklicznie odbywa się w bistro jest Wegang – koleżeński klub wegańskich dzieci i młodzieży.


Każdy chce mieć znajomych w swoim wieku, którzy podobnie myślą i czują. Wegańskie dzieci i młodzież mają trudniej, bo jest ich mniej. Dlatego zakładamy Wegang. Chodzi o to aby się wspierać, uczyć, rozwijać no i oczywiście dobrze bawić! Możemy wspólnie gotować proste potrawy, spotkać się z dietetykiem, który wytłumaczy co jest istotne w okresie wzrostu, nauczyć się jak rozmawiać o weganizmie z rówieśnikami i dorosłymi dzięki spotkaniom z aktywistami, przygotować ozdoby i wypieki, a środki z ich sprzedaży przekazywać na wspólnie wybrane cele charytatywne, umawiać się na marsze, protesty, sześciany prawdy… ale przede wszystkim nawiązać nowe wspaniałe znajomości i bawić się razem (podchody, planszówki, gry, filmy, co nam się zamarzy…) Sala warsztatowa w Miło bistro czeka!

Kolejną interesującą opcją są Spotkania Wegan Singli, organizowane w każdą pierwszą środę miesiąca.


Jeżeli chcesz poznać nowych ludzi, którzy podobnie patrzą na świat zapraszamy do naszego bistro. W każdą pierwszą środę miesiąca, od 18.00 będzie czekał zarezerwowany stół, zależnie od pogody w środku lub w ogródku. Przy nim, w niezobowiązującej atmosferze, będzie można porozmawiać, zjeść roślinne pyszności, napić się kawy, piwa, wina, prossecco… możliwości jest wiele : ) Nie prowadzimy zapisów, po prostu wpadajcie. Uczyńmy z tego nowy zwyczaj. Do zobaczenia!

A już w najbliższą niedzielę Psie Mikołajki, czyli świąteczny kiermasz charytatywny!

Do Miłego zobaczenia!

Miejsce: Miło bistro

Adres: Warszawa, ul. Księcia Trojdena 11

Strona internetowa: https://www.facebook.com/milobistro/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *