PIESEK WARSZAWSKI NA MIEŚCIE: Dom Spotkań z Historią

Lubicie historię? Nawet jeśli nie, to istnieje spora szansa, że w tym miejscu zmienicie zdanie. Dom Spotkań z Historią to przestrzeń, w której poznacie losy Europy Wschodniej, Polski oraz Warszawy XX wieku (a czasami nawet Kosmosu!). Zachętą by się tu udać, na  pewno jest sposób w jaki tę historię się opowiada i kameralny, rodzinny wręcz nastrój panujący wewnątrz.

Do DSH przede wszystkim chodzi się na wystawy, które nierzadko prezentują unikatowe fotografie, dotąd nieznane szerszej publiczności. Dodatkowo placówka organizuje dyskusje, cykle spotkań dla miłośników Warszawy, warsztaty edukacyjne dla dzieci, seminaria oraz konferencje. Jakby tego było mało obejrzymy tu także filmy fabularne i dokumentalne.

Jeśli po tym wszystkim nadal czujecie niedosyt lub pragniecie pogłębić swoją wiedzę historyczną, z odsieczą przychodzi księgarnia, w której znajdziecie m.in. albumy ze zdjęciami, nawiązujące do bieżących i byłych wystaw, książki o tematyce varsavianistycznej, czy publikacje wydane pod szyldem DSH. Jedną z takich publikacji na czasie jest Zdzierak warszawski – nietuzinkowy kalendarz, z którego dowiemy się m.in. gdzie w tłusty czwartek kupimy pączki, które jadał Piłsudski oraz podszkolimy się trochę z gwary warszawskiej. Edycja na 2020 r. już w sprzedaży!

Dopełnieniem tego wszystkiego jest kawiarnia – Karowa 20, w której wypijemy pyszną kawkę (jeśli przyjdziecie z własnym kubkiem za kawę zapłacicie mniej), zjemy zdrowe, sezonowe zupki czy kanapki oraz napijemy się naparów ziołowych.

W DSH każdy jest mile widziany, także nasi czworonożni przyjaciele. Z nami był tam Crockett, którego losy możecie śledzić na Instagramie: https://instagram.com/crockett_superdog

Miejsce: Dom Spotkań z Historią

Adres: Karowa 20

Strona internetowa: https://dsh.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *