PIESEK WARSZAWSKI – HISTORIE: Cywilna Grupa Poszukiwawcza Tropiciele cz. 2

W szeregach Cywilnej Grupy Poszukiwawczej Tropiciele znajduje się 21 psów (więcej o CGP przeczytacie w naszym wcześniejszym artykule: https://piesekwarszawski.pl/2019/12/02/piesek-warszawski-historie-cywilna-grupa-poszukiwawcza-tropiciele/). Ich treningi odbywają się praktycznie co tydzień. Jednak jak można się domyślić, nie jest łatwo zgromadzić tak liczną drużynę psów w jednym miejscu, w tym samym czasie, dlatego by sportretować je wszystkie spotykamy się z nimi na raty. Dziś przedstawiamy Wam pięć kolejnych psów z załogi CGP Tropiciele.

Psy Cywilnej Grupy Poszukiwawczej Tropiciele

Milli – 4,5 roku. Sznaucer średni. Jej przewodniczką jest Gosia.

Od 3,5 roku szkoli się w ratownictwie. Pracuje górnym wiatrem. W kwietniu tego roku uzyskała certyfikację terenową klasy I. Szkoli się również do egzaminów gruzowiskowych.

Odnalezienie sygnalizuje szczekaniem. Milli jest bardzo przyjacielskim psem, ale lubi trzymać się na dystans. Największą radością brodatej pani jest jedzenie. Mili żyje żeby jeść.

Burza – 2 lata. Owczarek belgijski malinois. Jej przewodnikiem jest Jacek.

Już jako szczeniak była wybierana do pracy w ratownictwie i od tego czasu jest szkolona w tym kierunku. Burza uczy się kierunkować swoją niespożytą energię na poszukiwaniach, aby w przyszłości przystąpić do egzaminów terenowych i gruzowiskowych PSP.

Pracuje górnym wiatrem, poznała już różne metody oznaczania i mamy nadzieję, że pozostanie przy oszczekiwaniu. Posiadając silny popęd łupu stawia pogoń za zabawką ponad jedzenie, ale dobrej karmie i smakołykom nie odmówi uwagi.

Wicher – prawie 3 lata. Owczarek niemiecki długowłosy. Jego przewodniczką jest Iza.

Od 2 lat jest szkolony do pracy w ratownictwie. W maju 2019 roku zdał egzamin terenowy Państwowej Straży Pożarnej, co upoważnia go do udziału w akcjach poszukiwawczych. Odnalezienie człowieka sygnalizuje szczekaniem.

Wicher uwielbia zabawę, a za piłeczkę to wręcz dałby się poćwiartować. Pomimo postury jest bardzo łagodnym i towarzyskim psem. Kocha ludzi i inne psy, do kotów jeszcze się przekonuje.

Lajla – 4 lata. Wielorasowa suczka. Jej przewodnikiem jest Krzyś.

Od 2 lat szkoli się do pracy w ratownictwie oraz do egzaminów IRO. Pracuje górnym wiatrem, a odnalezienie człowieka sygnalizuje szczekaniem. W wolnym czasie uwielbia długie wspólne spacery ze starszą siostrą Shilą, pływanie, zwiedzanie. Najbardziej na świecie kocha parówki.

Frodo – 5,5 roku. Owczarek belgijski groenendael. Jego przewodnikiem jest Łukasz.

Ćwiczy poszukiwanie ludzi w otwartym terenie. Jest prekursorem w grupie oznaczania przez oszczekiwanie przewodnika. Zawsze niewystarczająco wygłaskany jest jednak ostrożny w zawieraniu nowych znajomości. Pracuje jako partner przewodnika, potrafi mieć własną koncepcję wykonania zadania. Jeśli nie uszanuje się jego zdania to potrafi się obrazić, co jest charakterystyczne dla groenendaeli. Uwielbia pracę z przewodnikiem, ale możliwe, że to tylko wyrachowany podstęp, żeby móc się więcej pobawić i dostać dodatkową porcję jedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *