Zwierzę też człowiek – konkurs Galerii Plakatu AMS

Wraz z początkiem nowego roku na przystankach w całej Polsce pojawiły się plakaty ze zwierzętami w roli głównej.

Tematem przewodnim 20. jubileuszowej edycji konkursu Galerii Plakatu AMS były zwierzęta i ich prawo do godnego życia. Uczestnicy konkursu projektowali plakaty w myśl hasła: Zwierzę też człowiek. Po raz kolejny napłynęła rekordowa ilość zgłoszeń – 779 prac. Wśród jury zasiadała m.in. Dorota Sumińska – lekarz weterynarii, autorka audycji radiowej Wierzę w zwierzę nadawanej w TOK FM, autorka książek (m.in. wydanej ostatnio Skąd przyszedł pies).

Podczas obrad jury odniosłam wrażenie, że spotykały się tam osoby, które wiedzą, że człowiek to też zwierzę – Z takich ludzi powinny się składać grupy, które mają wpływ na resztę świata. Może wtedy dalibyśmy radę ten świat uratować. A plakaty, które wybraliśmy i które pojawią się na przystankach, to „listy do świata”. Oby zostały odczytane zgodnie z zamierzeniem – komentuje Dorota Sumińska.

Laureatką konkursu została Anna Frydrych z ASP w Warszawie. Wyróżnieni zostali Dawid Celek, Wiktor Ciepak, Maria Ilczyna, Nikodem Pręgowski oraz Julia Solecka. Nikodem Pręgowski otrzymał dodatkowo wyróżnienie Fundacji Animal Rescue Polska, a Julia Solecka Nagrodę Specjalną Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

One comment Add yours

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *