„Psy i koty pod lupą naukowców” – recenzja

Nie wybieraj książki po okładce mówili. My krzyczymy bzdura i polecamy ich nie słuchać! Dzieciństwo jest za krótkie, by spędzać je w otoczeniu źle zilustrowanych książek. Na „Psy i koty pod lupą naukowców” najpierw się patrzy, potem czyta, bo obrazki dla oka są tu wyjątkowo przyjemne. Dodatkowo błyskotliwie korespondują z tekstem. Francuski rysownik Sébastien Mourrain doszlifował każdy kłaczek, łapkę i mordkę, serwując Wam perfekcyjną esencję psiej i kociej egzystencji.

Książka jest zbiorem krótkich, najistotniejszych informacji na temat natury psów i kotów. Daje także wgląd w ich życie prywatne, towarzyskie i uczuciowe. Pomimo rysunkowego oblicza nie można nazwać jej bajką. Tworząc ją, autor – Antonio Fischetti czerpał z wiedzy weterynarzy, genetyków i badaczy zachowań zwierząt. Brzmi poważnie i może zniechęcić młodziutkich czytelników. Uspokajamy – Wasze dzieci dostaną rzetelną wiedzę, przekazaną w łatwy, zabawny i przyjemny sposób. Szczęśliwcy mieszkający pod jednym dachem z futrzanym lokatorem mogą wygodnie zapaść się w fotelu i wspólnie oddać miłej lekturze. Dla wszystkich tych którzy nadal niestrudzenie marzą o piesku lub kotku lektura ta może utulić w tęsknocie za puchatym istnieniem i uprzyjemnić oczekiwanie na lepsze czasy. Może także posłużyć za mini ściągę z „obsługi” zwierząt domowych.
Niezależnie od tego do której grupy należycie i czy reprezentujecie obóz psi czy koci książkę warto mieć w swojej biblioteczce. Wasze pociechy Wam podziękują.

Tytuł: Psy i koty pod lupą naukowców

Autor: Antonio Fischetti

Wydawnictwo: Polarny Lis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *