„Podróże z Pazurem. Historia Łapą Pisana” – recenzja

W dzisiejszych czasach podróże po świecie nie są już zarezerwowane dla elit. Linie graniczne między państwami zatarły się. Przed wybuchem epidemii koronawirusa COVID-19 ostateczną granicę, do której można było dotrzeć wyznaczały wyłącznie konflikty zbrojne. Hasło „świat stoi przed Tobą otworem” może być skutecznie blokowane jedynie przez nasze nastawienie i strach przed wędrówką. Podróżować można na różne sposoby: tradycyjnie – wybierając najbardziej standardowe środki transportu jak samochód, pociąg, samolot lub decydując się na niecodzienne sposoby dalekiego przemieszczania się – rowerem, kajakiem, a nawet polegając wyłącznie na sile swoich nóg. Podróż autostopem jest na porządku dziennym. Nie każdy jednak decyduje się na takie rozwiązanie z pieskiem pod pachą. Iza, Piotrek i Snupi – szerszej publiczności znani jako Podróże z Pazurem, postanowili zerwać z dotychczasowym trybem życia, spakowali najpotrzebniejsze rzeczy i wyruszyli przed siebie – debiutując w roli autostopowiczów. Ich podróż trwa od 2017 roku i odwiedzili już 36 państw. Było tylko kwestią czasu, aż ich przygody zostaną opisane na papierze. Wybór padł na komiks.

Z księgi pierwszej „Podróże z Pazurem. Historia Łapą Pisana.” dowiecie się m.in. dlaczego w ogóle zdecydowali się zostać podróżnikami, jaki był ich start i dlaczego Snupi ma na imię Snupi (uwaga! nie chodzi tu o fascynację raperem z zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych). Komiks jest zabawny i skrywa wiele smaczków, ale powstał nie tylko w celach rozrywkowych. To komiks z misją. Pazury uważają, że nigdy nie jest za wcześnie, aby rozpocząć edukację. Zdecydowali się opowiedzieć swoją historię w formie komiksu, by dotrzeć z nią do najmłodszych. Za pomocą dymków i kolorowych ilustracji chcą uczyć dzieci podstaw szacunku do psów i innych zwierząt oraz do naszej planety. Udowadniają, że kundelek ze schroniska może zdobywać kontynenty i stać się najbardziej rozpoznawalnym pieskiem w Polsce. W tym co mówią i robią są bardzo autentyczni i tworzą szczery obraz troski o Ziemię. Podając praktyczne wskazówki m.in. dotyczące oszczędzania wody, które sprawdzą się nie tylko w domu, ale także podczas podróży, udowadniają, że każdy z nas może stać się bohaterem dla naszej planety – nie tylko dzieci, ale również dorośli.

Komiks stworzony przez podróżników musi nadawać się do podróży. I ten taki jest – mały, lekki, szyty na miarę każdego plecaka. Dzięki tym cechom może inspirować na niejednym szlaku. Iza, Piotrek i Snupi pracują już nad kolejną księgą. Nie możemy się doczekać, jaka historia tym razem wyjdzie spod ich łap!

Tytuł: Podróże z pazurem. Historia łapą pisana.

Autor: Izabella i Piotr Miklaszewscy (+Snupi)

Ilustracje: Sulkovsky

Wydawnictwo: Dookoła Świata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *