PIESEK WARSZAWSKI NA MIEŚCIE: OCHO


OCHO czyli jesteśmy na Ochocie. Restauracja znajdująca się w Teatrze Ochoty wabi kolorowymi posiłkami i przyjacielską, sąsiedzką atmosferą. Zjecie tu śniadania, lunche, coś na większy głód i coś na słodko. Wieczorową porą dobrze wypić tu kieliszek wina.

OCHOcianie serwują dużo dań roślinnych i Ci, którzy odrzucili ze swojej diety produkty pochodzenia zwierzęcego dostaną zawrotu głowy od tutejszych rarytasów. Nie jest to miejsce w pełni wegańskie, ale czasami można odnieść wrażenie, że jednak jest. Temu kto obserwuje OCHO na Instagramie lub Facebooku, każdego dnia wyświetlają się potrawy pozujące na tle różowych stolików. Gdy tylko je widzimy, mamy ochotę zjeść ekran telefonu. Lepszym rozwiązaniem od schrupania smartfona jest wizyta w OCHO, zwłaszcza, że można tu przyjść z pieskiem. Oprócz smakowitego, sezonowego jedzenia (kania w panko, z tłuczonymi ziemniakami i młodą kapustką!), dobrej kawy i lemoniady (wiśniowej!) oraz fajnych deserów (wegańskie cynamonki!), na gości z otwartymi łapkami czeka również Bułeczka. Niegdyś bezdomna, dziś jako specjalistka do Spraw Psich Interesów dba o dobrą atmosferę w restauracji. To dzięki niej do menu wprowadzono wegańskie i bezglutenowe psiastka. Jedno psiastko to masło orzechowe, oliwa z oliwek, siemię lniane, batat. Pieski mają do wyboru psiastka małe i duże, „ale badanie rynku mówi, że tylko duże mają sens i to z podwójnym masłem orzechowym.” Opiekunka Bułeczki dodaje, że „OCHO ma stałych psich bywalców, którzy nie tylko przychodzą na psiastka, ale również po to, żeby spotkać swoich ziomków z dzielni z którymi lubią zaszaleć na placu zieleni i opić się wody do woli. Bo w OCHO pieski piją bez limitu. Dziennie odwiedza nas 20-30 psich przyjaciół wszelkich ras, orientacji i kolorów sierści.” Jeśli jednak Wasz pupil nie wyobraża sobie lunchu z widokiem na inne psy, lokal jest na tyle przestronny, że bez problemu znajdziecie miejsce, by wypić espresso, zagryźć je rogalikiem i psiastkiem w spokoju.

Jak zapewniła nas Bułeczka na psiastkach się nie skończy – „chcemy organizować wydarzenia dla piesków i ich opiekunów. Jesteśmy pewni, że w nadchodzącym jesiennym sezonie psiaki jak i ich opiekunowie będą zadowoleni z naszych psich atrakcji.”

Miejsce: OCHO

Adres: Mikołaja Reja 9

Strona internetowa: OCHO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *