PIESEK WARSZAWSKI NA MIEŚCIE: Pizzaiolo

Pizzaiolo robi pizzę. Wy tę pizzę zjedzcie w Pizzaiolo na Kruczej. Pizzeria jest filią znanego i pysznego nadwiślańskiego Dwa Osiem. Karmią tu Neapolem, czyli plackami o napompowanych brzegach, z gdzieniegdzie przypalonymi fragmentami, czarnymi niczym popiół z Wezuwiusza. Nie składajcie zażaleń na piec w kuchni – tak ma być i tak jest pysznie.

W stolicy Kampanii króluje klasyka, pizza jest uboga w składniki, a bogata w smak. Tę zasadę znają również w Pizzaiolo, a jest ona banalnie prosta – mniej znaczy pyszniej. Sos pomidorowy, czosnek, bazylia, oliwa – tyle wystarczy, by uczta była dobra. Dlatego zjedzcie tu neapolitańskie klasyki – marinarę i margheritę. Nasze kubki smakowe podpowiadają, że gdyby Pizzaiolo ubiegało się o wpis na listę Associazione Verace Pizza Napolitana, dostałoby się tam z marszu.

Miejscówka naturalnie jest przyjazna pieskom. Obsługa jest w tym temacie solidnie wyszkolona – nie zdążycie złożyć zamówienia, a miłe kelnerki już podsuwają świeżą kranówkę dla Twojego kudłatego przyjaciela.

Ten odcinek #piesekwarszawskinamiescie powstał ze specjalnym udziałem naszych Patronek – Leny oraz Florki. Dzięki nim, czyli mieszance złożonej z super rozmowy z Leną i częstym głaskaniem Florki, była to najdłużej jedzona pizza w naszym życiu. Dziewczyny wybrały w serwisie Patronite próg wsparcia, dzięki któremu mogły współtworzyć z nami ten cykl. To nielimitowana opcja, dlatego ZAPRASZAMY!

Miejsce: Pizzaiolo

Adres: Krucza 16/22

Strona internetowa: Pizzaiolo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *