PIESEK WARSZAWSKI NA MIEŚCIE: Planty – kawiarnia lodziarnia roślinna

Macie już dość wegańskich lodów, które smakują jak zmrożone trociny? Zapiszcie sobie ten adres – Wilcza 71. Weganie z długoletnim stażem odetchną z ulgą, że to już koniec poszukiwań TYCH lodów. Tradycjonaliści zgodnie pokiwają głowami: „ocho, taki smak i konsystencja i to bez kropli mleka!” Czarodzieje z lodziarnio-kawiarni Planty opracowali recepturę roślinnych lodów, które zmieniają życie. Spytaliśmy Kasię i Jacka dlaczego ich zimne desery są tak apetyczne. I tak jak podejrzewaliśmy, przepis na sukces tkwi w prostocie, szczerości wobec klienta i we włoskiej myśli technicznej: „nasze lody są dobre, bo robimy je sami od zera! Nie korzystamy z półproduktów, wszystkiego co „złe” i „chemiczne”. Wymyślamy smak, łączymy świeże owoce i orzechy ze śmietanką kokosową (w składzie tylko kokos i woda) i cukrem trzcinowym nierafinowanym. No i nasz wspaniały profesjonalny sprzęt, czyli włoski frezer – bez niego zrobienie lodów byłoby bardzo trudne.”

W Plantach smaki zmieniają się cały czas. Dla Kasi jest to forma realizacji twórczej. „Bywa, że niektóre smaki powracają, ale to dlatego, że bardzo spodobały się gościom”. Pistacja, śmietanka z pigwą, masło orzechowe, znany batonik, samotne banany – to niekwestionowani idole publiczności. Dla smakoszy poszukujących niecodziennych i intrygujących doznań kulinarnych także się coś znajdzie, np. cytryna z makiem czy rozmaryn z żurawiną. Lody można zjeść na miejscu lub wziąć na wynos w słoiczku. W Plantach skosztujecie również wegańskie ciacha i wypijecie dobrą kawę speciality, matchę i herbatę serwowane w urokliwej porcelanie od polskich rzemieślników. Za mleko roślinne do kawy nie trzeba dopłacać.

Każdy piesek jest tu mile widziany. Tę regułę ustalił z Kasią i Jackiem trzeci właściciel lodziarni – Barbarysek, który trafił do nich na dzień przed oficjalnym otwarciem Plantów. „Barbarysek jest pieskiem ze wsi i ma już prawie 6 miesięcy. Jest cały czas z nami! Pewnie dzięki temu jest tak odważny. Uwielbia ludzi, dzieci, zwierzęta. Jest niesamowicie mądry i najbardziej ekstrawertyczny z naszej trójki.” Wpadajcie do Plantów na lody i spotkanie z Barbaryskiem, tu jest pysznie i fajnie!

Miejsce: Planty

Adres: Wilcza 71

Strona internetowa: Planty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *